Českokrumlovské volejbalistky U20 měly na programu další dvojutkání druholigové skupiny o udržení. Po dvou porážkách v Rokycanech tentokrát na domácí palubovce porazily dvakrát Vejprnice.

Ze šestičlenné skupiny o udržení ve druhé lize U20 půjdou poslední dva celky do baráže. Hráčky Českého Krumlova, jejichž tým tvoří z drtivé většiny členky týmu U18, šly do této části soutěže z posledního šestého místa. Boj o záchranu však v žádném případě nevzdávají a o víkendu k tomu udělaly první krok.

Do Českého Krumlova přijel tým Vejprnic, který měl před víkendem pouze o bod více. Domácí hráčky odvedly skvělou práci a oba důležité zápasy urvaly za tři body. V tom prvním zvládly tři dramatické koncovky setů a vyhrály 3:1. Ve druhém duelu to byla v prvním setu znovu dramatická koncovka s vítězným koncem pro domácí hráčky. Pak přišla jasná výhra, která možná domácí tým ukolébala a soupeřky znovu získaly set. Ve čtvrté sadě však znovu hrály prim domácí volejbalistky a i druhý duel vyhrály 3:1.

VSK Český Krumlov – Sokol Vejprnice 3:1 (23, -22, 23, 25)
VSK Český Krumlov – Sokol Vejprnice 3:1 (23, 19, -21, 19)

Druhý únorový víkend čeká hráčky Českého Krumlova další důležité dvojutkání na palubovce Kladna.

zdroj: ceskokrumlovsky.denik.cz